Jak kupić Altcoins 2021

Jak kupić Altcoins 2021

Na początku był Bitcoin. W 2009 r. powstała pierwsza kryptowaluta: globalnie użyteczny, zdecentralizowany system rezerwacji, całkowicie cyfrowy. Z pomocą peer-to-peer, Bitcoin omija tradycyjnych dostawców usług w sektorze finansowym i od tego czasu podważa naszą koncepcję waluty.

Od tego czasu kilka firm poszło za przykładem króla i uruchomiło własne kryptowaluty, tak zwane monety alternatywne. W skrócie altcoiny. Z grubsza rzecz biorąc, termin Altcoins obejmuje wszystkie alternatywy dla Bitcoina. Monety te spełniają wiele różnych zadań i są w stanie trwale zmienić świat finansów, który tak dobrze znamy.

Kupowanie Altcoinów: Na co zwracać uwagę

Dla tych, którzy uważają, że bitcoin jest zbyt zmienny, zbyt kryptyczny lub po prostu zbyt drogi, aby zacząć, altcoiny oferują świetny sposób na inwestowanie w kryptowaluty.

Ze względu na szeroki zakres zastosowań, każda moneta działa indywidualnie, tylko niektóre są w stosunku do siebie, dlatego przed zakupem należy rozważyć kilka rzeczy

  • Gdzie najlepiej kupić odpowiednie altcoiny?
  • Czy chcę spekulować konkretnym Altcoinem, czy też wolę warunkowo stabilną inwestycję?
  • Czy muszę mieć portfel bitcoin do przechowywania?
  • Czy trwała inwestycja w Altcoiny jest tego warta?

Gdzie Kupić Altcoiny? Porównanie Brokerów i Giełd:

Kupuj Altcoins z łatwością: Przewodnik w trzech krokach

Kupuj Altcoiny przez PayPal, Sofortüberweisung i więcej

W eToro istnieje możliwość wpłacenia pieniędzy na konto za pomocą prawie wszystkich metod depozytowych:

Option de paiementmożliwe ?
Kup Altcoins za pomocą karty kredytowej 
Kupuj Altcoiny przez PayPal 
Kupuj Altcoiny za pomocą SOFORT Bank Transfer 
Kupuj Altcoiny z szybkim transferem 
Kupuj Altcoiny przez Skrill 
Kupuj Altcoiny za pomocą przelewu bankowego 
Kupuj Altcoiny przez Neteller 
Kupuj Altcoiny za pomocą UnionPay 

Czym w ogóle Jest Altcoin?

Jak już wspomniano, termin Altcoin oznacza nic innego jak alternatywę dla Bitcoina.

Za tym terminem kryją się różne waluty, po prostu wszystkie inne monety, które nie są Bitcoin lub walutą FIAT, są określane mianem Altcoin.

Podczas gdy bitcoin pozostaje bezsprzecznie najbardziej znaną i wpływową kryptowalutą pod względem ceny, a także dominacji rynkowej na poziomie nieco ponad 50%, altcoiny przyciągają obecnie wielu różnych inwestorów.

Niektóre altcoiny nie tylko osiągają wysokie zyski cenowe, ale również przekonują swoim podejściem i indywidualnymi rozwiązaniami blockchain do rozwiązywania problemów społecznych lub ogólnie usprawniania procesów – każdy altcoin ma swoją własną funkcjonalność.

Najbardziej znanym przykładem jest nadal Ethereum lub token ERC-20, który jest ściśle oparty na cenie Bitcoina, ale na poziomie około 300 euro, znacznie poniżej wartości Bitcoina.

Na przykład Libra – kryptowaluta Facebooka – ma zostać przekształcona w nową globalną walutę o stabilnej wartości i stać się środkiem płatniczym, zwłaszcza w regionach słabych strukturalnie.

Jakie są altcoiny?

Ze względu na dużą i stale rosnącą liczbę kryptowalut alternatywnych do Bitcoina, wymieniamy tutaj tylko niektóre z najbardziej popularnych:

AltcoinSymbolOpublikowanyKapitalizacja rynkowa (w mln USD)Udział w %
EthereumETH201544.00512,8%
RippleXRP201213.9164,0%
LitecoinLTC20113.7881,1%
CardanoADA20173.5651,0%
DashDASH20148460,2%
IOTAMIOTA20168540,2%
StellaireXLM20162.2090,6%
EOSEOS20172.8490,8%
TRONTRX20171.4720,4%
Moneta BinanceNBB20173.2010,9%
ZCASHZEC20168060,2%
TezosXTZ20182.4130,7%
AttacheUSDT201510.0142,9%
MoneroXMR20141.5590,5%

Inwestycja w Altcoins Zalety i wady w skrócie

  • Wysoki potencjał zysku
  • Interesująca alternatywa dla handlu akcjami
  • Innowacyjne modele biznesowe
  • Taniej niż Bitcoin
  • Wysokie ryzyko
  • Przyszłość niepewna

Rekomendacja Goldreward: kupuj monety od zwycięzcy testu

Nasza rekomendacja: Kupuj kryptowaluty na eToro

  • Portfel w zestawie
  • Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty bezpośrednio w portfelu
  • Paypal, karta kredytowa i natychmiastowy przelew bankowy
  • Dostawca regulowany
  • Prawdziwe kryptowaluty lub transakcje CFD

Altcoiny występują w wielu odmianach.

Coinmarketcap liczy ponad 2 000 na grudzień 2018 r. Tak zwane monety prywatności (Verge) specjalizują się w przybliżeniu w utrzymywaniu tożsamości kupujących i sprzedających w tajemnicy.

Stabilne monety, z drugiej strony, skupiają się na potrzebach spekulantów. Monety takie jak Golem, z drugiej strony, łączą się z istniejącymi modelami biznesowymi i próbują otworzyć dla nich nowe pola z pomocą technologii blockchain.

Ripple i Ethereum są również uważane za altcoiny według ścisłej definicji, ale często nie są uwzględniane, gdy potocznie mówi się o altcoinach.

Ethereum, w szczególności, jest uważane za ugruntowaną i stosunkowo (biorąc pod uwagę zmienność rynku) bezpieczną inwestycję w złote nagrody. Wynalazca Vitalik Buterin jest prawdziwym cudownym dzieckiem, największą gwiazdą na scenie.

Samo Ethereum Buterina przyniosło do gry wiele innych altcoinów.

Ethereum rozwija standardy techniczne, na podstawie których pewne aplikacje działają szczególnie dobrze, z którymi inne firmy mogą współpracować i tworzyć synergię.

Sam tzw. standard ERC-20 w Ethereum jest podstawą dla ponad 800 altcoinów.

Uwaga: Nie Wszystkie Altcoiny są Renomowane

W wyniku szumu wokół Bitcoina, obok wielu innowacyjnych startupów i ekscytujących nowych pomysłów, pojawiła się niestety znaczna liczba tak zwanych Shitcoinów: oszukańczych kryptowalut, które chcą wylądować na pieniądzach inwestorów, aby bezkarnie wzbogacić się na szumie.

Brak uznania ze strony regulatorów i globalny zasięg kryptowalut sprawiają, że jest to możliwe.

Wreszcie, istnieją monety takie jak Iota, które całkowicie porzuciły technologię blockchain na rzecz własnych rozwiązań i pracują nad przypadkami użycia, które dziś wydają się być science fiction.

Mimo to, istnieje wiele powodów i sposobów, aby kupić Iota za pomocą karty kredytowej lub innych metod płatności. Istnieje szansa, że niektóre z dzisiejszych altcoinów pewnego dnia zdominują nasze codzienne życie.

Które z nich do tego czasu odejdą w zapomnienie, a co ważniejsze, które nie – to pytanie dla podróżników w czasie.

Kup Altcoin w Niemczech

Ci, którzy chcą kupić altcoiny, muszą wybierać pomiędzy różnymi giełdami i brokerami.

Przetestowaliśmy dla Ciebie najlepsze giełdy kryptowalut i poniżej wyjaśniamy, jak możesz kupić Altcoiny.

Każdy, kto chce zająć się handlem altcoinami, musi najpierw zdecydować, w jaki sposób inwestować.

Musisz rozważyć, czy chcesz kupić altcoin, aby go zatrzymać i odsprzedać z zyskiem podobnym do złota, na przykład; wtedy potrzebujesz giełdy.

Albo czy szukasz strategicznej inwestycji, na przykład brokera, gdzie stawiasz na wyniki niektórych walut.

Zakup Altcoinów – Najlepsze opcje

Dla tych, którzy wolą spekulować na rozwoju Altcoins zamiast po prostu je kupować, poniżej znajduje się przewodnik po handlu nimi za pomocą CFD.

Kontrakty CFD są wysoce spekulacyjnymi instrumentami pochodnymi, które wiążą się z wysokim ryzykiem, ale również z obietnicą wysokich zysków. Poniżej wyjaśniamy, jak można obstawiać kontrakty CFD na Altcoin z eToro.

eToro pozwala na przykład inwestować w ten sposób w Litecoin.

Ale można również zapisać portfel ETH, ponieważ znajdziesz Ethereum. Ponadto, Ripple i Bitcoin Cash są częścią portfolio produktów.

Alternatywne sposoby zakupu Altcoinów

Kup Altcoins za Pomocą Karty Kredytowej

Goldreward wskazuje poniżej, jakich metod płatności możesz użyć, aby kupić wybraną kryptowalutę.

Altcoins często nie mogą być kupione bezpośrednio za pomocą karty kredytowej, ale mogą być kupione pośrednio: Aby kupić Altcoins za pomocą karty kredytowej, możesz najpierw kupić Bitcoin lub Ether za pomocą karty kredytowej na przykład na Challengy.

Następnie musisz przenieść swoje BTC lub ETH na giełdę, która oferuje wybrane przez Ciebie altcoiny, taką jak Binance lub Bittrex.

Ten objazd działa również na popularnej giełdzie Coinbase.

Ponownie, jeśli chcesz wejść za pomocą karty kredytowej, możesz dokonać wpisu tutaj, ale następnie będziesz musiał przenieść swoje bitcoiny lub ether na inną giełdę, aby wymienić je na altcoiny, które chcesz nabyć.

Zakup Altcoinów Przez Paypal

Paypal niestety odgrywa bardzo niewielką rolę na giełdach, co jest związane z regulaminem gwarancyjnym tej firmy.

Paypal jest świetną metodą płatności: Na przykład, opłaty są pobierane tylko wtedy, gdy doładujesz swoje konto Paypal za pomocą karty kredytowej, a nie za pomocą SEPA lub przelewu natychmiastowego.

Następnie pobierana jest zryczałtowana opłata za przelew w wysokości 0,35€ oraz opłata w wysokości 1,9% od wysłanej kwoty.

Paypal oferuje jedną z najłatwiejszych metod płatności w Internecie, i nie tylko: również jedną z najtańszych! Paypal, z drugiej strony, jest dostępny jako metoda płatności u brokera CFD eToro.

Kupuj Altcoiny z natychmiastowym przelewem bankowym

Sofortüberweisung jest wynalazkiem szwedzkiej grupy Klarna i bardzo rozpowszechnioną w Internecie opcją płatności.

Dzięki Sofortüberweisung wybrany przez Ciebie sprzedawca lub usługodawca otrzymuje natychmiast Twoją zapłatę, dzięki czemu możesz szybko i łatwo otrzymać swój towar.

Jeśli chcesz skorzystać z Sofortüberweisung, przygotuj dane swojego indywidualnego konta. Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami i wprowadź numer konta lub nazwę użytkownika oraz PIN do bankowości internetowej.

Na szczęście, kupno Altcoinów z natychmiastowym przelewem jest możliwe w wielu przypadkach.

Aby sfinalizować transakcję, potrzebujesz TAN. Zapobiega to phishingowi i innym nadużyciom związanym z informacjami o Twoim koncie.

Kupuj Kryptowaluty z Libertex

Dobrą alternatywą dla wymienionych już giełd kryptowalutowych jest platforma Libertex.

Tutaj kupno Altcoinów jest możliwe dzięki szerokiej gamie metod depozytowych. Wiele Altcoinów może być również zakupionych na tej giełdzie poprzez przelew SEPA.

Do tego potrzebne jest konto, które należy zweryfikować krok po kroku – tak jak na innych platformach.

Kiedy już to zrobisz, możesz określić, ile altcoinów chcesz kupić, a następnie szybko i łatwo zakończyć transakcję, korzystając z wybranej przez siebie metody płatności.

Do zakupu Altcoin z Sofortüberweisung na Libertex nie potrzebujesz dodatkowego portfela, ponieważ na Libertex kupujesz kryptowaluty poprzez CFD.

Polecamy Libertex ze względu na niskie opłaty i szeroki wybór kryptowalut.

Inwestować w Altcoiny Czy Nie?

Zanim zainwestujesz w altcoina, upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany.

Doświadczeni inwestorzy zwracają uwagę na różne wskaźniki:

  • Jak odporny jest whitepaper danej monety?
  • Jak przekonujący jest model biznesowy?
  • Czy jest to waluta inflacyjna czy deflacyjna?
  • Czy deweloperzy mają wystarczające doświadczenie do prowadzenia biznesu?
  • Jakich partnerów ma dana waluta i jak istotni są oni z punktu widzenia przyjętego modelu biznesowego?
  • Czy waluta często pojawia się w wiadomościach, a jeśli tak, to w jakim kontekście?

To wszystko są pytania, które mogą pomóc Ci określić, czy inwestycja jest warta zachodu, czy nie.

Tym bardziej, że wśród obecnie ponad 2000 kryptowalut znajduje się również wiele tzw. shitcoinów – są to altcoiny, za którymi nie stoi żaden ważny model biznesowy i które mają na celu wygenerowanie jak największych sum poprzez swoje ICO (Initial Coin Offerings).

Ponieważ rynek ten jest w niewielkim stopniu regulowany przez władze, istnieje wiele możliwości oszustw i nadużyć po stronie deweloperów.

Nawet jeśli kryptowaluty mają szansę na ugruntowanie swojej pozycji jako środek płatniczy i do innych zastosowań w perspektywie średnioterminowej: W dłuższej perspektywie tylko część z ponad 2000 kryptowalut będzie w stanie utrzymać się na rynku.

Inwestycje krótkoterminowe nadal mogą być opłacalne – jeśli inwestycja jest dobrze przemyślana, a zaufanie innych inwestorów na rynku jest wystarczająco wysokie. Można więc zdecydowanie rozważyć inwestycje w Ripple, na przykład.

Handlować Altcoinami z Portfelem Czy Bez?

Ogólnie rzecz biorąc, portfel jest zawsze najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania inwestycji.

Jeśli Twoje monety i tokeny są przechowywane na giełdzie, możesz stracić do nich dostęp – na przykład, jeśli giełda niespodziewanie ogłosi upadłość.

Korzystanie z portfela nie musi być bardziej skomplikowane niż korzystanie z bardziej popularnych platform wymiany.

Dlatego w każdym przypadku zalecane jest posiadanie portfela. Jednakże, użycie portfela do handlu Altcoinami nie jest obowiązkowe.

Ci, którzy są wolni od strachu, mogą również po prostu trzymać swoje altcoiny na koncie jednej z giełd kryptowalutowych.

Większość portfeli jest dostępna nie tylko dla Windows, ale także dla Androida i iOS.

Bardzo bezpieczne portfele sprzętowe od TREZOR i Ledger mogą być dobrym dodatkiem do zwiększenia bezpieczeństwa.

Przewodniki zakupu Altcoinów na Goldreward

Czasami chcesz zdobyć bardzo specyficzną monetę. Instrukcje streściliśmy tutaj. W ten sposób możesz szybko znaleźć wszystkie informacje potrzebne do zakupu wybranej przez Ciebie monety w ciągu zaledwie kilku minut: Wybierz monetę -> Kliknij na link -> Bądź na bieżąco!

  • Kupuj monety Binance (BNB)
  • Kup Bitcoin Cash (BCH)
  • Kup Bitcoin Gold (BTG)
  • Kup Cardano (ADA)
  • Kup Bitcoin SV (BSV)
  • Kup Dash (DASH)
  • Kup Dogecoin (DOGE)
  • Kup EOS (EOS)
  • Kup Ethereum (ETH)
  • Kup Golem (GNT)
  • Bitcoin Paypal Przewodnik
  • Kup Iota (MIOTA)
  • Kup Libra (libra)
  • Kup Litecoin (LTC)
  • Kup Maker (MKR)
  • Kup Monero (XMR)
  • Kup Nem (XEM)
  • Kupuj Neo (NEO)
  • Kup OmiseGO (OMG)
  • Kup Platinumcoin (PLC)
  • Kupuj Quantum (QTUM)
  • Ethereum Paypal Przewodnik
  • Kupuj Ripple (XMR)
  • Kup Steem (STEEM)
  • Kup Stellar Lumens (XLM)
  • Kup Tether (USDT)
  • Kup Tezos (XTZ)
  • Kupuj Tron (TRX)
  • Kup Verge (XVG)
  • Kupuj Waves (DEX)
  • Kupuj Zcash (ZEC)
  • Iota Paypal Przewodnik

Wniosek

Altcoiny to często ekscytujące, innowacyjne i obiecujące projekty, ale są wśród nich również te złe.

Dlatego przed zainwestowaniem w Altcoins, zawsze należy dokładnie sprawdzić, jak wiarygodny jest model biznesowy.

Niewiele z obecnie istniejących altcoinów ma szansę przetrwać w dłuższej perspektywie.

Jeśli na nie postawisz, możesz dostać krwawego nosa – ale z drugiej strony, możesz też zarobić złoty nos. Czy masz właściwy nos?

Nasza rekomendacja: Kupuj kryptowaluty na eToro

  • Portfel w zestawie
  • Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty bezpośrednio w portfelu
  • Paypal, karta kredytowa i natychmiastowy przelew bankowy
  • Dostawca regulowany
  • Prawdziwe kryptowaluty lub transakcje CFD

FAQs

  1. Jak inwestować w Altcoiny?

    Zasadniczo można rozróżnić dwie formy inwestycji w Altcoiny: Spekulowanie na cenach za pośrednictwem brokerów CFD, takich jak eToro. A także bezpośredni zakup monety za pośrednictwem giełdy kryptowalutowej, takiej jak Binance.

    Nie każdy altcoin jest notowany na każdej giełdzie.

  2. Czy można kupić Altcoins za pomocą karty kredytowej?

    Na niektórych platformach można kupić Bitcoin i Altcoins za pomocą karty kredytowej. Należą do nich na przykład Changelly, CEX i AnycoinDirect.

  3. Czy handel Altcoinami jest możliwy z Paypal?

    Z reguły giełdy kryptowalut nie oferują opcji płatności Paypal. Jednym z wyjątków jest broker CFD eToro, gdzie nie można kupić kryptowalut bezpośrednio, ale można spekulować na ich wydajności.

  4. Jaka jest różnica między brokerem a giełdą?

    Brokerzy opcji używają tylko kryptowalut jako aktywów, podczas gdy giełdy pozwalają na bezpośredni handel aktywami.
    Jeśli więc chcesz faktycznie kupić altcoiny, będziesz musiał skorzystać z giełdy kryptowalut.

  5. Czy altcoiny będą nadal zyskiwać na wartości?

    To zależy od tego, o jakim altcoinie mowa: Czy moneta jest dobra? Czy przypadek użycia jest realistyczny? Czy można sobie wyobrazić, że pewnego dnia moneta będzie używana przez bardzo wielu ludzi? A na ile wiarygodni są partnerzy i twórcy monety?

  6. Czy potrzebuję portfela Altcoin?

    Niekoniecznie. Jeśli kupisz Altcoiny na przykład na Bittrex, możesz je tam trzymać. Jednakże, nadal polecamy portfel z MyEtherWallet, na przykład.

  7. Czy mogę używać mojego Ether Wallet?

    Zależy to od tego, czy dany altcoin wspiera standard ERC-20. Jeśli tak, możesz użyć swojego portfela Ether.

  8. Jaki jest najlepszy sposób na inwestowanie w altcoiny?

    Goldreward.io zaleca sposób ponad Binance dla zakupu monet i dla handlu pochodnymi sposób ponad zwycięzcą testu w zakresie brokera CFD.
    Powyżej w tekście obie opcje są omówione bardziej szczegółowo.