In het begin was de Bitcoin. In 2009 werd de eerste cryptocurrency gelanceerd: een wereldwijd bruikbaar, gedecentraliseerd boekingssysteem, volledig digitaal.

Met behulp van peer-to-peer omzeilt Bitcoin de traditionele dienstverleners in de financiële sector en daagt sindsdien ons concept van valuta uit.

Sindsdien hebben verschillende bedrijven het voorbeeld van de koning gevolgd en hun eigen cryptocurrencies gelanceerd, de zogenaamde alternatieve munten. Of kortweg altcoins.

Grofweg dekt de term Altcoins alle alternatieven voor Bitcoin. Deze munten voeren een grote verscheidenheid van taken uit en zijn klaar om de financiële wereld waarmee we zo vertrouwd zijn, voorgoed te veranderen.

Altcoins kopen: Waar Moet je op Letten

Voor wie bitcoin te volatiel, te cryptisch, of zelfs gewoon te duur vindt om mee te beginnen, bieden altcoins een geweldige manier om toch in cryptocurrencies te investeren.

Wegens het brede scala van toepassingen, handelt elke munt afzonderlijk, slechts enkele staan in verhouding tot elkaar, zodat u vóór een aankoop een paar dingen moet overwegen

  • Waar is de beste plaats om relevante altcoins te kopen?
  • Wil ik speculeren met een specifieke Altcoin of heb ik liever een voorwaardelijk stabiele investering?
  • Heb ik een bitcoin portemonnee nodig voor opslag?
  • Is een duurzame investering in Altcoins de moeite waard?

Waar koop ik altcoins? Vergelijking tussen Brokers en beurzen:

Eenvoudig Altcoins kopen: Drie stappen gids

Time Needed : 00 days 00 hours 10 minutes

Voor onze voorbeeld aankoop van Altcoins gebruiken we de broker eToro, omdat deze het voordeel biedt dat u zowel echte cryptocurrencies als CFD's kunt kopen – dus de voordelen van een broker en een exchange gecombineerd. Onze focus ligt hier vooral op de aankoop van cryptocurrencies, buiten Bitcoin

  1. Registreren bij een Makelaar of Crypto Beurs

    Zonder een sign up kunnen we niet kopen munten dus we klikken op de link om in te schrijven van eToro:In het formulier voeren we gebruikersnaam, e-mail en wachtwoord in en aanvaarden we de algemene voorwaarden: Na korte tijd ontvangen wij een e-mail ter verificatie, die wij bevestigen door op de daarin opgenomen link te klikken.

  2. Geld op de rekening storten

    Om cryptocurrencies te kopen via eToro is het eerst nodig om geld op de rekening te storten.Met een klik op geld storten springen we naar het volgende venster en kunnen we het te storten bedrag selecteren: Bedrag en betaalmethode moeten worden geselecteerd en met een eenvoudige klik op de verzenden knop is de storting van het geld op de eToro-rekening voltooid.

  3. Altcoins kopen

    Nadat het geld op de rekening is gestort, kan men beginnen met de daadwerkelijke aankoop van Altcoins. Een voorbeeld van een altcoin is de IOTA Coin. Met behulp van de zoekfunctie op eToro, typen we in IOTA en klik vervolgens op de Trade knop: Daarna wordt het aankoopvenster geopend. Hier hebben we de volgende opties: 1. Kopen of verkopen: In ons geval moeten we het op kopen zetten.2. Transactie of order: Hier kunnen we kiezen of we de transactie onmiddellijk (trade) of vertraagd (order) willen uitvoeren. Bedrag: Hoeveel IOTA om te kopen. Stop Loss en Take Profit: Welk verlies of welke winst moet overschreden worden om automatisch onze positie te verkopen.5. Hefboomwerking: Welke hefboomwerking moet worden toegepast. Met hefboom X1 kopen we echte IOTA, terwijl we met hefboom X2 IOTA CFD's met hefboom kopen. Met de knop Open Trade kunnen we de transactie vrijgeven voor aankoop nadat alle instellingen zijn gemaakt. Vervolgens hebben we IOTA in onze portefeuille, de koop is rond!

Altcoins kopen met PayPal, Sofortüberweisung en meer

Met eToro is er de mogelijkheid om geld op de rekening te brengen via bijna alle stortingsmethodes:

Betalingsoptiemogelijk ?
Altcoins kopen met kredietkaart 
Altcoins kopen met PayPal 
Koop Altcoins met SOFORT Bankoverschrijving 
Koop Altcoins met Snelle Overschrijving 
Altcoins kopen met Skrill 
Altcoins kopen met bankoverschrijving 
Altcoins kopen met Neteller 
Altcoins kopen met UnionPay 

Wat is een altcoin eigenlijk?

Zoals reeds gezegd, betekent de term Altcoin niets meer dan een alternatief voor Bitcoin.

Achter de term schuilen nu verschillende munten, simpel gezegd vallen alle andere munten die geen Bitcoin of een FIAT-munt zijn onder de term Altcoin.

Hoewel bitcoin de onbetwiste meest bekende en invloedrijke cryptocurrency blijft in termen van prijs en ook marktdominantie met iets meer dan 50%, trekken altcoins nu ook veel verschillende investeerders aan.

Niet alleen hebben sommige altcoins hoge koerswinsten, maar ze overtuigen ook door hun aanpak en hun individuele blockchainoplossingen om sociale problemen aan te pakken of in het algemeen processen te verbeteren – elke altcoin heeft zijn eigen functionaliteit.

Het bekendste voorbeeld is nog altijd Ethereum of ERC-20 token, dat nauw aansluit bij de Bitcoinprijs, maar met ongeveer 300 euro ver onder de Bitcoinwaarde ligt.

Zo moet Libra – de cryptocurrency van Facebook – worden uitgebouwd tot een nieuwe mondiale munt met een stabiele waarde en worden ingeburgerd als betaalmiddel, vooral in structureel zwakke regio’s.

Welke altcoins zijn er?

Vanwege het grote en voortdurend groeiende aantal alternatieve cryptocurrencies voor Bitcoin, vermelden we hier slechts enkele van de meest populaire:

AltcoinSymboolGepubliceerdMarktkapitalisatie (in $ miljoen)Aandeel in %
EthereumETH201544.00512,8%
RippleXRP201213.9164,0%
LitecoinLTC20113.7881,1%
CardanoADA20173.5651,0%
DashDASH20148460,2%
IOTAMIOTA20168540,2%
StellaireXLM20162.2090,6%
EOSEOS20172.8490,8%
TRONTRX20171.4720,4%
Binance muntNBB20173.2010,9%
ZCASHZEC20168060,2%
TezosXTZ20182.4130,7%
AttacheUSDT201510.0142,9%
MoneroXMR20141.5590,5%

Beleggen in Altcoins Voor- en nadelen op een rijtje

  • Hoog winstpotentieel
  • Interessant alternatief voor aandelenhandel
  • Innovatieve bedrijfsmodellen
  • Goedkoper dan Bitcoin
  • Hoog risico
  • Toekomst onzeker

De Goldreward-aanbeveling: koop munten van de testwinnaar

Onze aanbeveling: Koop crypto’s op eToro

  • Portemonnee inbegrepen
  • Koop en verkoop cryptocurrencies direct in de portemonnee
  • Paypal, kredietkaart en onmiddellijke bankoverschrijving
  • Gereglementeerde verstrekker
  • Echte crypto’s of CFD-transacties

Altcoins zijn er in talloze varianten.

Coinmarketcap telt er meer dan 2.000 vanaf december 2018. Zogenaamde privacy-munten (Verge) zijn gespecialiseerd in het ongeveer geheimhouden van de identiteit van kopers en verkopers.

Stabiele munten, daarentegen, zijn gericht op de behoeften van speculanten. Coins als Golem sluiten daarentegen aan op bestaande bedrijfsmodellen en proberen met behulp van blockchain-technologie nieuwe terreinen voor hen te ontsluiten.

Ripple en Ethereum worden ook beschouwd als altcoins volgens de strikte definitie, maar worden vaak niet meegerekend wanneer altcoins in de volksmond worden genoemd.

Ethereum in het bijzonder wordt beschouwd als een gevestigde en relatief (gezien de volatiliteit van de markt) veilige investering in goudbeloningen. Uitvinder Vitalik Buterin is een echt wonderkind, de grootste ster op de scène.

Buterin’s Ethereum zelf bracht een groot aantal andere altcoins in het spel.

Ethereum ontwikkelt technische standaarden op basis waarvan bepaalde toepassingen bijzonder goed werken, waarmee andere bedrijven kunnen werken en synergieën kunnen creëren.

Alleen al de zogenaamde ERC-20-standaard van Ethereum is de basis voor meer dan 800 altcoins.

Let op: Niet alle Altcoins zijn gerenommeerd

Als gevolg van de Bitcoin-hype zijn er naast veel innovatieve startups en spannende nieuwe ideeën helaas ook een aanzienlijk aantal zogenaamde Shitcoins ontstaan: frauduleuze cryptocurrencies die geld van beleggers willen binnenhalen om zich ongestraft te verrijken aan de hype.

Het gebrek aan erkenning door regelgevers en het wereldwijde bereik van cryptocurrencies maken het mogelijk.

Ten slotte zijn er munten zoals Iota die volledig zijn afgestapt van blockchain technologie ten gunste van hun eigen oplossingen en werken aan use cases die vandaag science fiction lijken.

Toch zijn er allerlei redenen en manieren om iota met een creditcard of andere betaalmethoden te kopen. Er is een kans dat sommige van de altcoins van vandaag op een dag ons dagelijks leven zullen domineren.

Welke tegen die tijd uit de gratie zullen raken en, wat nog belangrijker is, welke niet – dat is een vraag voor tijdreizigers.

Altcoin kopen in Nederland

Wie altcoins wil kopen, moet kiezen tussen een groot aantal beurzen en brokers.

Wij hebben de beste crypto exchanges voor u getest en leggen hieronder uit hoe u Altcoins kunt kopen.

Iedereen die in altcoins wil gaan handelen, moet eerst beslissen op welke manier hij wil investeren.

Je moet overwegen of je een altcoin wilt kopen om aan te houden en met winst door te verkopen, zoals bijvoorbeeld goud; dan heb je een exchange nodig.

Of u bent op zoek naar een strategische belegging, bijvoorbeeld een broker waarbij u wedt op de prestaties van bepaalde valuta’s.

De Altcoin Kopen – De Beste Opties

Voor degenen die liever speculeren op de ontwikkeling van Altcoins in plaats van ze gewoon te kopen, volgt hieronder een gids voor het verhandelen ervan met behulp van CFD’s.

CFD’s zijn zeer speculatieve derivaten die gepaard gaan met een hoog risico, maar ook met hoge winstbeloften. Hieronder leggen we uit hoe u kunt wedden op Altcoin CFD’s met eToro.

Met eToro kunt u bijvoorbeeld op deze manier in Litecoin beleggen.

Maar je kunt ook de ETH portemonnee bewaren, want je vindt er Ethereum. Bovendien maken Ripple & Bitcoin Cash deel uit van de productportefeuille.

Alternatieve manieren om Altcoins te kopen

Altcoins kopen met kredietkaart

Goldreward geeft hieronder aan welke betaalmethoden u kunt gebruiken om de gewenste cryptocurrency te kopen.

Altcoins kunnen vaak niet direct met een creditcard worden gekocht, maar wel indirect: om Altcoins met een creditcard te kopen, kunt u eerst Bitcoin of Ether kopen met een creditcard op bijvoorbeeld Challengy.

Daarna moet je je BTC of ETH overzetten naar een beurs die de altcoins aanbiedt die je wilt, zoals Binance of Bittrex.

Deze omweg werkt ook op de populaire beurs Coinbase.

Nogmaals, als u wilt instappen met een creditcard, kunt u hier een vermelding maken, maar u zult dan uw bitcoin of ether naar een andere exchange moeten overmaken om te ruilen voor de altcoins die u wilt verwerven.

De Altcoin aankoop met Paypal

Paypal speelt helaas slechts een zeer ondergeschikte rol op de beurzen, wat te maken heeft met de garantieregels van het bedrijf.

Paypal is een geweldige betaalmethode: er worden bijvoorbeeld alleen kosten in rekening gebracht als u uw Paypal-rekening opwaardeert via uw creditcard in plaats van via SEPA of een onmiddellijke overschrijving.

Vervolgens wordt een vast bedrag van 0,35€ aan transferkosten aangerekend, alsook 1,9% provisie op het verzonden bedrag.

Paypal biedt een van de gemakkelijkste betaalmethoden op het internet, en niet alleen dat: ook een van de goedkoopste! Paypal, aan de andere kant, is beschikbaar als een betalingsmethode bij CFD makelaar eToro.

Koop Altcoins met directe overschrijving

De Sofortüberweisung is een uitvinding van de Zweedse groep Klarna en zeer wijdverbreid op Internet als betalingsmogelijkheid.

Met Sofortüberweisung ontvangt de handelaar of dienstverlener van uw keuze uw betaling onmiddellijk, zodat u uw goederen zeer snel en gemakkelijk kunt krijgen.

Houd uw individuele rekeninggegevens bij de hand als u gebruik wilt maken van Sofortüberweisung. Volg de eenvoudige instructies en voer uw rekeningnummer of gebruikersnaam en uw PIN voor online bankieren in de prompt in.

Gelukkig is het kopen van Altcoins met onmiddellijke overschrijving in veel gevallen mogelijk.

Om de transactie te voltooien, heb je een TAN nodig. Dit voorkomt phishing en ander misbruik van uw accountgegevens.

Crypto kopen met Libertex

Een goed alternatief voor de reeds vermelde cryptobeurzen is het Libertex-platform.

Hier is Altcoin kopen mogelijk met een grote verscheidenheid aan stortingsmethodes. Veel Altcoins kunnen ook op deze beurs worden gekocht via SEPA-overschrijving.

Hiervoor heb je een account nodig, die je stap voor stap moet verifiëren – net als op andere platforms.

Zodra je dat gedaan hebt, kun je aangeven hoeveel altcoins je wilt kopen, en dan kun je de transactie snel en gemakkelijk voltooien met de betaalmethode van je keuze.

U hebt ook geen extra portefeuille nodig om Altcoin te kopen met Sofortüberweisung op Libertex, aangezien u cryptocurrencies koopt via CFD’s op Libertex.

Wij raden Libertex aan vanwege zijn lage kosten en brede selectie van cryptocurrencies.

Investeren in altcoins of niet?

Voordat je in een altcoin investeert, zorg dat je goed geïnformeerd bent.

Ervaren beleggers letten op een hele reeks indicatoren:

  • Hoe veerkrachtig is het witboek van een munt?
  • Hoe overtuigend is het business model?
  • Is het een inflatoire of een deflatoire munt?
  • Hebben de ontwikkelaars genoeg ervaring om een bedrijf te runnen?
  • Welke partners heeft een munt en hoe relevant zijn deze partners vanuit het oogpunt van het vermelde bedrijfsmodel?
  • Is de munt vaak in het nieuws en zo ja, in welke context?

Dit zijn allemaal vragen die u kunnen helpen bepalen of een investering de moeite waard is of niet.

Dit geldt des te meer omdat er onder de momenteel meer dan 2.000 cryptocurrencies ook veel zogenaamde shitcoins zijn – dit zijn altcoins waar geen geldig businessmodel achter zit en die via hun ICO’s (Initial Coin Offerings) zo groot mogelijke bedragen willen genereren.

Omdat de markt nauwelijks gereguleerd is door de autoriteiten, zijn er veel mogelijkheden voor fraude en misbruik aan de kant van de ontwikkelaars.

Ook al zullen cryptocurrencies zich waarschijnlijk op middellange termijn vestigen als betaalmiddel en voor andere toepassingen: Op de lange termijn zal slechts een fractie van de momenteel meer dan 2.000 cryptocurrencies zich staande kunnen houden.

Beleggingen op korte termijn kunnen nog steeds de moeite waard zijn – als de belegging goed doordacht is en het vertrouwen van andere beleggers in de markt groot genoeg is. U kunt dus zeker overwegen om bijvoorbeeld in Ripple te investeren.

Altcoins Verhandelen met of Zonder Portemonnee?

Over het algemeen is een portefeuille altijd de veiligste plaats om uw beleggingen te bewaren.

Als uw munten en tokens in plaats daarvan worden opgeslagen op een beurs, kunt u de toegang ertoe verliezen – bijvoorbeeld als de beurs onverwacht failliet gaat.

Het gebruik van een portemonnee is niet noodzakelijkerwijs ingewikkelder dan het gebruik van de meer gebruikelijke uitwisselingsplatforms.

Een portefeuille is dus in ieder geval aan te bevelen. Het gebruik van een portemonnee voor het handelen met Altcoins is echter niet verplicht.

Wie geen angst kent, kan zijn altcoins ook gewoon aanhouden op de rekening van een van de cryptobeurzen.

De meeste wallets zijn niet alleen beschikbaar voor Windows, maar ook voor Android en iOS.

De extra veilige hardware portefeuilles van TREZOR en Ledger kunnen een goede aanvulling zijn om uw veiligheid te verhogen.

De Altcoin koopgidsen op Goldreward

Soms wil je een heel specifieke munt verwerven. Wij hebben de instructies hier samengevat. Zo vindt u snel alle informatie die u nodig hebt om de munt van uw keuze in slechts enkele minuten te kopen : Kies een munt -> Volg de link -> Wees op de hoogte!

  • Koop Binance munt (BNB)
  • Bitcoin Cash (BCH) kopen
  • Bitcoin goud kopen (BTG)
  • Cardano kopen (ADA)
  • Bitcoin SV (BSV) kopen
  • Dash kopen (DASH)
  • Dogecoin (DOGE) kopen
  • EOS kopen (EOS)
  • Ethereum (ETH) kopen
  • Golem kopen (GNT)
  • Bitcoin Paypal Gids
  • Iota kopen (MIOTA)
  • Weegschaal kopen (libra)
  • Litecoin (LTC) kopen
  • Koopjesmaker (MKR)
  • Monero (XMR) kopen
  • Nem kopen (XEM)
  • Neo kopen (NEO)
  • OmiseGO (OMG) kopen
  • Koop Platinumcoin (PLC)
  • Quantum kopen (QTUM)
  • Ethereum Paypal Gids
  • Ripple (XMR) kopen
  • Steem kopen (STEEM)
  • Stellar Lumens (XLM) kopen
  • Tether kopen (USDT)
  • Tezos kopen (XTZ)
  • Koop Tron (TRX)
  • Verge kopen (XVG)
  • Waves kopen (DEX)
  • Zcash kopen (ZEC)
  • Iota Paypal Gids

Conclusie

Altcoins zijn vaak spannende, innovatieve en veelbelovende projecten, maar er zitten ook slechte tussen.

Daarom moet u, voordat u in Altcoins investeert, altijd precies onderzoeken hoe geloofwaardig een bedrijfsmodel eigenlijk is.

Weinig van de momenteel bestaande altcoins zullen waarschijnlijk op lange termijn overleven.

Als je op hen wedt, kun je een bloedneus krijgen – maar aan de andere kant kun je ook een gouden neus verdienen. Heb je de juiste neus?

Onze aanbeveling: Koop crypto’s op eToro

  • Incl. portemonnee
  • Koop en verkoop cryptocurrencies direct in de portemonnee
  • Paypal, kredietkaart en onmiddellijke bankoverschrijving
  • Gereglementeerde verstrekker
  • Echte crypto’s of CFD-transacties

FAQs

  1. Hoe beleggen in Altcoins?

    Je kunt in principe onderscheid maken tussen twee vormen van beleggen in Altcoins: Speculeren op koersen via CFD brokers zoals eToro. En de directe aankoop van een munt via een cryptobeurs zoals Binance.Niet elke altcoin is op elke beurs genoteerd.

  2. Kun je Altcoins kopen met een creditcard?

    Op sommige platforms kunt u Bitcoin en Altcoins kopen met een creditcard. Deze omvatten Changelly, CEX en AnycoinDirect, bijvoorbeeld.

  3. Is Altcoin handelen mogelijk met Paypal?

    In de regel bieden crypto beurzen niet de betalingsmogelijkheid Paypal. Een uitzondering is de CFD-broker eToro, waar u cryptocurrencies niet rechtstreeks kunt kopen, maar wel kunt speculeren op hun prestaties.

  4. Wat is het verschil tussen een makelaar en een beurs?

    Makelaars in opties gebruiken alleen cryptocurrencies als activa, terwijl beurzen directe handel in de activa toestaan. Dus als u daadwerkelijk altcoins wilt kopen, zult u de weg van een cryptobeurs moeten bewandelen.

  5. Zullen altcoins in waarde blijven stijgen?

    Het hangt af van de altcoin in kwestie: Is de munt goed? Is de use case realistisch? Is het denkbaar dat de munt op een dag door zeer veel mensen zal worden gebruikt? En hoe geloofwaardig zijn de partners en ontwikkelaars van de munt?

  6. Heb ik een Altcoin portemonnee nodig?

    Niet noodzakelijk. Als je Altcoins koopt op Bittrex, bijvoorbeeld, kun je ze daar houden. Wij raden echter nog steeds een portemonnee van bijvoorbeeld MyEtherWallet aan.

  7. Kan ik mijn Ether Wallet gebruiken?

    Het hangt ervan af of de altcoin de ERC-20 standaard ondersteunt. Als dat zo is, kun je je Ether portemonnee gebruiken.

  8. Wat is de beste manier om in altcoins te investeren?

    Goldreward.io beveelt de weg over Binance voor de aankoop van munten en voor de derivatenhandel de weg over de testwinnaar binnen het bereik CFD-makelaar. Hierboven in de tekst worden beide opties meer in detail besproken.

Recent News
juni 23, 2021
Goldreward.io
© 2021 Goldreward.io . All rights reserved.